A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Leonard Cohen

Nuk ka akoma asnjë votë

(1934-2016)  
  • Vendlindja:
  • Quebec 
BIOGRAFIA: Leonard Cohen është një këngëtar i huaj i njohur. Leonard Norman Cohen ishte një këngëtar-kompozitor kanadez, poet dhe romancier. Puna e tij hulumtoi fenë, politikën, izolimin, seksualitetin dhe marrëdhëniet romantike. Cohen u fut në sallën e famës së muzikës kanadeze, në kanalin kanadez të këngëtarëve të famshëm dhe në sallën e famës Rock and Roll. Ai u investua si një Shoqërues i Urdhrit të Kanadasë, nderi më i lartë civil i kombit. Në vitin 2011, Cohen mori një nga Çmimet e Prince of Asturias...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Reinaldo Alvarez

Nick Kamarera

Kubat

Christos Pazis

Tom Dice

4tune

Colonel Reyel

Ferhat Göçer

Mahsun Kirmizigul

Miguel Gallardo


Tags: Leonard Cohen

Krijo Një Kartolinë