A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Leonora Jakupi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  428
  • Vendlindja:
  • Skënderaj 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Leonora Jakupi është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Një ndër këngëtaret më të njohura, dhe me te bukura dhe preferuara në trojet shqiptare. Karriera e Leonorës ka filluar në moshën 15 vjeçare ku ka kënduar për herë të parë në festivalin "Zëri i Drenicës". Kënga e parë ishte "Dallëndyshe dhe bukuroshe". Ka marr pjesë edhe në festivale të tjera si për shembull Festivali në Radio dhe Televizionin Shqiptar. Albumet e Leonorës përmbajnë muzikë të rrymave të ndryshme. Albumet e fundit përmbajnë këngë po...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Zemra Te Kerkon (2006)

Leonora (2005)

Hite Te Zgjedhura (2004)

Krejt Ndryshe (2003)

Kaperolle (2002)

Sahara (2002)

Sahara Dhe Kaperrolle (Album I Dyfishte) (2001)

Egersira Qe Vret (1997)

Greatest Hits: Dilema


» Dërgo Një Këngë »

Diamant
Pa Asnje Dyshim
Pushkë E Çifteli
Zemra Prap Te Kerkon
Ti Nuk Egsiston
Sahara
S'e Ndaloj
Koha S'na Fal
Vajza E Kojshisë
I Harruar


Përkthime (14)


Artistë Të Ngjashëm:

Edona Llalloshi

Arta Bajrami

Alberie Hadergjonaj

Ryva Kajtazi

Adelina Ismaili

Ledina Çelo

Elsa Lila

Rozana Radi

Mariza Ikonomi

Anjeza Branka


Tags: Leonora Jakupi, Eleonora Jakupi

Leonora Jakupi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018