A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Leta - Nerxhivane


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

02/09/2013

2013-09-02T11:44:34


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nerxhivane" kënduar nga Leta.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Adem Ramadani. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

E madhe eshte bota
e ka vajze shume (2)
veq vajzat shqiptare
i kan syt e shkrum (2)

Ne kta sy kam ra n'dashni
rahat sun po bahem
po to sun po rri (2)

Aman aman oj Nerxhivane
aman aman oj Nerxhivane (2)
prangat mi ke vu n'dur e n'kame
prangat mi ke vu n'dur e n'kame (2)

Nuk di a m'ke ba magjie
nuk di a m'ke ba magjie
qe m'bane per veti me sye
qe m'bane per veti me sye

N'ty kam l'qu shume zemer
e n'dashni kam ra (2)
nuk di a gaboj
a po baj gjynah (2)

Ket gjhynah zoti e fale
se te du pa hile
e ty kam me t'marre (2)

Aman aman oj Nerxhivane
aman aman oj Nerxhivane (2)
prangat mi ke vu n'dur e n'kame
prangat mi ke vu n'dur e n'kame (2)

Nuk di a m'ke ba magjie
nuk di a m'ke ma magjie(2)
qe m'bane per veti me sye
qe m'bane per veti me sye (2).Më Shumë...