A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Leta - Pritem Nane


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

02/09/2013

2013-09-02T11:44:34


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pritem Nane" kënduar nga Leta.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Shkurte Fejza. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ne ajroplana e shum kerre, gurbetqart ja msyn ksaj vere
ne Kosove, Maqedoni, vin mu knaq me hek merzi
Ne ajroplana e shum kerre gurbetqart po vijn ksaj vere
ne Kosova ne Maqedoni vin mu knaq me hek merzi

Pritem nanë pritem te dera, se po vi me plot kufera,
jam merzit e me ka marre malli sun pej nal lot gurbetqari,
pritem nanë pritem te dera , se po vi me plot kufera,
pritem nanë se shume sun rri veq dy jave e kam me u kthy.

Ne ajroplana e shum kerre, gurbetqart ja msyn ksaj vere
ne Shqipni e Mal te zi, vin mu knaq me hek merzi.
Ne ajroplana e shum kerre gurbetqart po vijn ksaj vere,
ne Presheve e Qameri vin mu knaq me hek merzi

Pritem nanë pritem te dera, se po vi me plot kufera,
jam merzit e me ka marre malli sun pej nal lot gurbetqari,
pritem nanë pritem te dera , se po vi me plot kufera,
pritem nanë se shum sun rri veq dy jave e kam me u kthy.Më Shumë...