A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Leta - Kafe Muhabet


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/08/2012

2012-08-18T02:12:16


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kafe Muhabet" kënduar nga Leta.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Leta i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Remzie Osmani & Nexhat Osmani - Kafe Muhabet

Remzia...
Dashurin time te paster
Aq sa duhet ti nuk e vlerson
Me te tjera femra afer
Gjoja se mua nuk me shikon

Zemren po ma vret
E nuk don me dit
Kafe muhabet
Aty mbete çuno nate e dit

Ref...
Kafe muhabet
Jo nuk ka lezet
Zemra e femres djale
Njemije vjet te pret x2

Nexhati...
Me thuaj ku eshte sekreti
Qe me goje tani me nuk me flet
Sa shume kam me vujt i shkreti
Ka me tu bo loti syrit det

Zemren po ma vret
E nuk don me dit
Kafe muhabet
Aty mbete vajze ti nate e dit

Ref...
Kafe muhabet
Jo nuk ka lezet
Zemra ime vajze
Njemije vjet te pret x2

...

Ref...
Kafe muhabet
Jo nuk ka lezet
Zemra ime vajze
Njemije vjet te pret x2

Gazmend Rama (Gazi), Amarda & Artushi - Kafe Muhabet

Gazmend Rama:
Dashurijen ti me te paster as sa duhet ti nuk e vlerson
met te tjerat femra qeja afer mua nuk me shikjon.
Zemren po ma vret e nuk don me dit kafe muhabet aty mbeten goz nat e dit.

kafe muhabet jo nuk ka lezet zemra qunit goze 1000-vjet ste pret.
kafe muhabet jo nuk ka lezet zemra qunit goze 1000-vjet ste pret.

Artushi & Amarda:
Me tuhaj ku asht secreti qe me goj tani nuk me flet.
Sa shum ki me vujt i shkreti ka me tu ba loti syri det.
Zemren po ma vret e nuk don me dit kafe muhabet aty mbeten quni nat e dit.

kafe muhabet jo nuk ka lezet zemra femres djal 1000-vjet ste pret.
kafe muhabet jo nuk ka lezet zemra femres djal 1000-vjet ste pret.

Sabri Fejzullahu - Kafe Muhabet

Kaffe muhabet,keshtu ka qene kismet,
diku ne mahall,qikat paskan dal.
Dhe nuk me le shpirt maraku,
se do plakem vec me ty,
sikur nje dashnore t'kisha,
Zoti m'kishte pa me sy..ohh
Zoti m'kishte pa me sy...

REF..
Se shpirtin ti ma more,
qe kur isha djal beqar,
dhe mbeta pa dashnore,
tani me ty une jom,
nuk i kam ra pishmon...
Se shpirtin ti ma more,
qe kur isha djal beqar,
nuk shtyhet pa dashnore,
te paret e kan than,
pleqrija osht e rand.

...Dhe nuk me le shpirt maraku,
se do plakem vec me ty,
sikur nje dashnore t'kisha,
Zoti m'kishte pa me sy..oh
Zoti m'kishte pa me sy...

REF..
Se shpirtin ti ma more,
qe kur isha djal beqar,
dhe mbeta pa dashnore,
tani me ty une jom,
nuk i kam ra pishmon...
Se shpirtin ti ma more,
qe kur isha djal beqar,
nuk shtyhet pa dashnore,
te paret e kan than,
pleqrija osht e rand.
Më Shumë...