A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Leta - Bini Ju Tupana


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

06/07/2013

2013-07-06T17:53:37

Këngë e albumit:

"Hajde Te Dada"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bini Ju Tupana" kënduar nga Leta.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Muharrem Ahmeti - Bini Ju Tupana

Bini bini o ju tupana
Bini se sot djalin po e marton nana
Gzohu gzohu hajde ti moj nane
Te esht rritur djali sot
Po e martone

Mentor Kurtishi - Bini Ju Tupana

Bini o tupana
Bini pa pushuu
bini bini kurrë mos rafshii
kurrë askënd më mos e ndafshi

Ref:
Ti ti ti po shkon
dikend tjetër po e gzon
dikon t`lumtur don me ba
dikujt zemrën ja ke vra(2x)

Bini o tupana
Bini pa pushuu
bini bini kurrë mos rafshii
kurrë askënd më mos e ndafshi

Ref:
Ti ti ti po shkon
dikend tjetër po e gzon
dikon t`lumtur don me ba
dikujt zemrën ja ke vra(2x)

Ref:
Ti ti ti po shkon
dikend tjetër po e gzon
dikon t`lumtur don me ba
dikujt zemrën ja ke vra(2x)

Agron Ahmeti & Shqipe Krivenjeva - Bini Ju Tupana

Dasma e madhe ka fillu, djem e vajza tuj vallzu * 2 herë

Bin tupanat pa pushim, nusja jonë shtat selvi * 2 herë

Bini ju tupana bini, hej...hej...hej, bini për nusën që mirni, hej...hej...hej, është më e bukura në mahallë, hej...hej...hej, djalë i mirë e pashallarë, hej...hej..hej...

Këndon: vajza

Cakrojmë gotat një nga një, trashëgimi çiftit të ri. * 2 herë

Nën e babë sot po festojnë, djalin sot po e martojnë. * 2 herë

Bini ju tupana bini, hej...hej...hej, bini për nusën që mirni, hej...hej...hej, është më e bukura në mahallë, hej...hej...hej, djalë i mirë e pashallarë, hej...hej..hej...
Më Shumë...