A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Leta - Luhet Vallja


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

19/07/2014

2014-07-19T18:00:05

Këngë e albumit:

"Krushqit Po Afrohen"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Luhet Vallja" kënduar nga Leta.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Leta i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Teuta Selimi - Luhet Vallja

Luhet vallja e pare Lulije
Luhet vallja e pare
Luhet vallja e pare Lulije
Luhet vallja e pare

E lumja ti Lulije ku ki me ardh
E lumja ti Lulije ku ki me ardh

Luhet vallja e dyte Lulije
Luhet vallja e dyte
Luhet vallja e dyte Lulije
Luher vallja e dyte

E lumja ti Lulije ku ki me zhdryp
E lumja ti Lulije ku ki me zhdryp

Luhet vallja e tret Lulije
Luhet vallja e tret
Luhet vallja e tret Lulije
Luhet vallja e tret

E lumja ti Lulije me kan qon jet
E lumja ti Lulije me kan qon jet

Mira Janji - Luhet Vallja

lumja nena lumja
per diten e bardhe
jane mbledh mehalla
te na jane tuj ardh

te na jehon kenga
te na bjer tupani
luhet vallja shqipe
larg i nihet zeni

reff..
Kush po i jep valles shyret
cika te reja si sherbet
mes te oborrit lujn me qejf
sillet vallja kendojn me def

sa her bejna dasem bejna atmosfer
jemi zemermir kujt si bejna sher
dasmat vet nuk behen vallen se fillojna
sa po te vijn shoqnia venin pesh e cojna.
Më Shumë...