A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Leta - Pa Fat


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

02/07/2016

2016-07-02T08:52:49

Këngë e albumit:

"Tash E Kalli Dada"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pa Fat" kënduar nga Leta.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Leta i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nexhat Osmani - Pa Fat

Nuk du me pas
edhe nje dat
ce me kujton
se jam pa fat

dhe pse bashk
nuk mund te jem
dhe pse bashk
nuk mund te jem
sdu takime
ma te kem

Jo pse sdua te takoj
por pse ndarjen se duroj

II
Nuk du me pas
nje nate ma shume
ce kto kujtime
te m'lan pa gjum

dhe pse bashk
nuk mund te jem
dhe pse bashk
nuk mund te jem
sdu takime
ma te kem

Jo pse sdua te takoj
por pse ndarjen se duroj

Ardi Rexhepi - Pa Fat

Jam i Pa Shpres e i pa fat
ajo qe Mka dasht s'mka ngat
e veshtir pa ty qenka jeta e shkret
dora jote me sme prek, dora jote me sme
prek
ah vuaj qe atehere kur ishim bashk
sa te deshta nuk te thash sa te thash

ref:
Ditet spo kalojn pa ty
zemer njemij her jam thye
pse nuk te bjen ndermend
1 her mem thirr a e din
sa kishe ba mir

Ditet spo kalojn pa te pa
zemer nje mije her jam vra
mos harro se qfar me pate than
sa te jem gjalle nuk muj met lan

Bashkim Spahiu - Pa Fat

Sa t'kam dasht e jam plagos
dashurija spaska moshë
ah kjo zemer dhimbje ka
sikur sod me u pas nda
sa tkam puth jam helmu
ti ke humb un skam fitu
kam gabuuu..

Refrain: [2x]
pa fat - un kam lind
pa fat - une kam me vdek
pa fat - un do t'jetoj
pa fat - sa t'ësht kjo jete..

Te kam pas e te kam humb
ah ti shpresat mi ke kput
me ke lan dhimbje ne zemer
smundja ime - s'paska emer..
sa t'kam puth jam helmu
ti ke humb un skam fitu
kam gabuuu...

Refrain: [4x]
pa fat - un kam lind
pa fat - une kam me vdek
pa fat - un do t jetoj
pa fat - sa t'ësht kjo jetë..

Te kam pas e te kam humb
ah ti shpresat mi ke kput
me ke lan dhimbje ne zemer
smundja ime - s'paska emer..
sa t'kam puth jam helmu
ti ke humb un skam fitu
kam gabuuu...

Refrain: [4x]
pa fat - un kam lind
pa fat - une kam me vdek
pa fat - un do t jetoj
pa fat - sa t'ësht kjo jetë..

PA FAT..
Më Shumë...