A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Liti Biti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
BIOGRAFIA: Liti Biti është një duo artistësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Vëllëzërit Liti e Biti padyshim se janë këngëtarë që opinjoni i njeh fortë mirë më tepër se Tri dekada. Ata janë përpjekur që me artin e tyre muzikor të lënë gjurmë në krijmtarin te begatshme artistike, pra në këngën folklorike dhe atë popullore. Vëllëzërit Liti e Biti u lindën, në fshatin Herticë, shkollën fillore dhe atë të mesme e përfunduan në Podujevë. Me këngën filluan që nga fëmijëria, kurse në duet që nga klasa e parë fillore. Li...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Sabit Bilalli

Shto profile

zyrtare

Feston Shqiptaria


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Xeni Dhe Sinani

Vëllëzërit Lekaj

Dielli Dhe Leoni

Blerta Dhe Astrit Ismaili

Ahmet Beha Dhe Ziadin Sopi

Elhame Selmani Dhe Zoje Avdyli

Yllka Dhe Ylli Ostergllava

Luani Dhe Migjeni

Armel Dhe Emanuel Delaj

Tori E Andi


Tags: Liti Biti, Lili Biti, Liti & Biti, Sabit Bilalli, Vellezerit

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018