A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Liliana Çavolli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  30
(1943-2015)  
BIOGRAFIA: Liliana Çavolli është një këngëtare e njohur. Liliana Çavolli ishte në skenë për më shumë se 5 dekada, me këngën e saj të lehtë qytetare. Lili, siç e njihnin miqtë kishte punuar edhe në redaksinë e muzikës në Radio Prishtinë, ndërsa pa luftës ajo ka qenë autore dhe moderatore e emisionin “Evergreen” në Radio Kosova. Lililana Çavolli ka lënë gjurmë të pashlyeshme në historinë e muzikës kosovare. 70 vjetorin e lindjes dhe pesë dekada karrierë në skenë ajo i kishte festuar në një megakonc...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Sevi

Entela Ilirjani

Stela Brahimllari

Meda (Nurimeda Kamberi)

Denada Bare

Arjela Krasniqi

Yllka Berisha

Luljeta Kuraja

Gledis

Sidorela Kelmendi


Tags: Liliana Çavolli, Liljana Çavolli, Liliana Qavolli, Liliana Cavolli, Liljana Cavolli

Krijo Një Kartolinë