A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Rusan Delvinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 77 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Limoz Dizdari është një autor këngësh shumë i njohur. Limoz Dizdari kompozitor shqiptar, i mirënjohur si për vepra simfonike ashtu edhe për përpunimin dhe kompozimin e këngëve të muzikës së lehtë mbështetur në traditën popullore shqiptare. Kompozitor i muzikës së shumë filmave. Ka qenë Kryetar i Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve të Shqipërisë për dy mandate gjithashtu ka qenë edhe Deputet në Kuvendin Shqiptar (2001-2005). Aktualisht jeton në Ksamil (rrethi i Sarandës) ku ka themeluar Qendrën e A...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më ShumëArtistë Të Ngjashëm:

Shpëtim Saraçi

Agim Krajka

Alfred Sula

Olti Curri

Osman Mula

Aleksandër Peci

Alban Furtuna

Pandi Laço

Alfred Kaçinari

Palokë Kurti


Tags: Limoz Dizdari, Limos Dizdari

Krijo Një Kartolinë