A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Lind Islami - Koha Pa Ty


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

12/04/2012

2012-04-12T16:57:41

Pjesëmarrëse në

Top Fest 9


Kujtimet prape me mundojne
sot nuk te kam
zgjas doren doren te prek
por ti je larg .
Dhe koha nuk ndal
mekatin se fal
e endrrat i tret
dhe shpresen e vret
por ti nuk je prane
kerkoj ne gjdo ane
gjdo mbremje mengjes
dal kot e te pres
ne heshtje

REF ; Rri enderroj ,
buzeqeshjen kujtoj
zerin pres ta degjoj
ne heshtje rri
enderroj buzeqeshjen
kujtoj zerin pres ta degjoj
dhe dua te ndjej te takojj
zjarrin tend qe ndizet perhere
zemren ta ngrohh

Kujtimet prape me mundojne
sot nuk te kam
zgjas doren doren te prek
por ti je larg
Dhe koha nuk ndal
mekatin se fal
e endrrat i tret
dhe shpresen e vret
por ti nuk je prane
kerkoj ne gjdo ane
gjdo mbremje mengjes
dal kot e te pres
ne heshtje

REF ; Rri enderroj ,
buzeqeshjen kujtoj
zerin pres ta degjoj
dhe dua te ndjej te takojj
zjarrin tend qe ndizet perhere
zemren ta ngrohh

Dhe ne diten fillon nje enderr
ma zgjonn
dhe sa me larg dua qe ti serisht
te vraposhh dhe te ndjej e te gjej
nje shpirt si arome ne heshtje

REF ; Rri enderroj ,
buzeqeshjen kujtoj
zerin pres ta degjoj
dhe dua te ndjej te takojj
zjarrin tend qe ndizet perhere
zemren ta ngrohhhhh

i hope you enjoy it


Ky tekst u dërgua nga AlbbaKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018