A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Lind Islami - Bregu I Vjeter


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  32

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

22/09/2013

2013-09-22T17:03:20

Muzika & Orkestrimi:

Endrit Shani

Teksti:

Vlashent Sata

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2013


Ngadale, mbuloi nata at qytet
ngadale, ndezin yjet permbi det
E ti, vetem mbete ne t'vjetrin breg
Syte i mbyll enderron per tjeter jete

Eren don ta perqafosh, n'krah't e saj te mund t'pushosh
Naten me drrite ta mbulosh,
Naten t'harrosh
E nga larg nje fllad me sjell
Me eren tende me mbeshtjell
Duart' zgjojne e te kerkojne te te shtrengojne

E te mundja heshtjet e trishtimet t'i largoj
N'zemren tende drrite, dielle t'rrezatoj
E megjithse larg e di se dit' e re do zgjoje
Brenda vetes ty te mbaj ,
...ty te kendoj (mmm...)

Ngadale, mbuloi nata ket qytet
ngadale ndezen yjet mbi t'njejtin det
E une vetem nbeta ne tjeter breg
Syte mbyll, te shikoj, m'gzon ti ne ket' jete

E bashke, te dy te perqafuar
Bregut t'vjeter jeten thjeshte t'jetojme
Ti me diell, ti diell buzeqeshur
Une i lumtur n'krah te mbaj

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018