A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Lind Islami & Venera Lumani - Jingle Bells  (Feat. Donald Lu & U.S. Embassy Albania)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

25/12/2017

2017-12-25T16:06:39

Më Shumë Nga

Venera Lumani


[Lind Islami:]
Dashing through the snow
In a one-horse open sleigh
O'er the fields we go
Laughing all the way

[Venera Lumani:]
Bells on bobtails ring
Making spirits bright
What fun it is to ride and sing
A sleighing song tonight

[Lind Islami & Venera Lumani:]
Jingle bells, jingle bells
Jingle all the way
Oh what fun it is to ride
In a one-horse open sleigh, hey
Jingle bells, jingle bells
Jingle all the way
Oh what fun it is to ride
In a one-horse open sleigh

[Donald Lu:]
A day or two ago
I thought I'd take a ride
And soon, Miss Fanny Bright
Was seated by my side
The horse was lean and lank
Misfortune seemed his lot
He got into a drifted bank
And then we got upsot

[ALL x2:]
Jingle bells, jingle bells
Jingle all the way
Oh what fun it is to ride
In a one-horse open sleigh, hey
Jingle bells, jingle bells
Jingle all the way
Oh what fun it is to ride
In a one-horse open sleigh

Oh what fun it is to ride
In a one-horse open sleigh

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018