A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lind Prizreni

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Lind Prizreni është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo etno dhe tallava. Ndersa mesimet e para i mori ne shkollen fillore Zenel Hajdini ne fshatin Arbanas ish serbica e ulët, ndersa shkollimin e mesem e mbaroj ne shkollen ekonomike ne prizren Ymer Prizreni drejtim Gastronomis. Lindi si fëmi ishte shum i dhën mbash muzikes ngase edhe vet babi jon ishte muzikant Lindi per here te pare para nje publiku u shfaq live me 9 mar 2001 per nder te dites se 7.8.9 mars nga ajo dit lindi filloj bashke me babin ne per dasma ahengje...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ernim Ibrahimi

Dryton Deqanasi

Samson Gjoni

Liridon Hoti (Liri)

Gasso

Nisret Krasniqi

Celi Uka

Besnik Salihu

Astrit Mulaj

Hysen Sallauka


Tags: Lind Prizreni

Krijo Një Kartolinë