A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Syte E Muzgut

Sytë e muzgut t'i zhvishja nga të tijat ngjyra
shpirtlodhura nga grija në të zi ,
ngjyrë agimi t'i vishej fytyra ,
në mos më tradhëtoftë pasqyrash nuanca gri...

- poezi nga Lindita Doda


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018