A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lindita Theodhori

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  64
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Lindita Theodhori është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Lindita Theodhori është këngëtare shqiptare “Artiste e Merituar”. Në Dhjetor 1972, Lindita Theodhori merr pjesë në Festivali i 11-të në RTSH me këngën "Udhet Jane Te Bukura". Në Dhjetor 1972, Lindita Theodhori (Sota) merr pjesë në Festivali i 11-të në RTSH me këngën "Kafe Flora Plot Me Burra". Në Dhjetor 1973, Lindita Sota merr pjesë në Festivali i 12-të në RTSH me këngën "Hekurudha Kenga Jone". Në Dhjetor 1973, Lindita Sota merr pjes...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Lamtumire


Artistë Të Ngjashëm:

Ema Qazimi

Aferdita Zonja

Justina Aliaj

Myfarete Laze

Bruna Sota Hoxha

Morena Reka

Zeliha Sina

Pavlina Nikaj

Jolanda Dhamo

Alida Hisku


Tags: Lindita Theodhori, Lindita Sota, Lindita Theodhori Sota

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018