A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Liri Rasha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  91
  • Vendlindja:
  • Zalldardhë (Dibër) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 61 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Liri Rasha është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike. Liri Rasha - Jushi është një këngëtare e mirënjohur, e lindur në një familje me tradita dhe talent muzikor. Shkollën fillore e ka kryer në fshatin e saj, Lashkizë, ndërsa të mesmen në Peshkopi. Ka mbaruar specializimin për kanto dhe shkollën pedagogjike. Talentin i saj është zbuluar krejt rastësisht, kur ishte vetëm 13 vjeç, të cilën e hetoi mësuesi i saj i matematikës një ditë teksa ajo këndonte në shtëpinë e saj. Për herë të parë ngjitet në ske...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Këngë Popullore Dibrane

Nusja Me Te Bardha


» Dërgo Një Këngë »

Motive Dasme Dibrane
Deshira E Nenes
Nusja Me Të Bardha
Shtate Liqejt E Lures
Kenge Per Fehmi Aganin
Amaneti
Shkurta E Hoklit
Kur Ma Ktheve Shpinen (Kur Dola Tek Dera)
Dola Jasht Po Binte Shi
Shëtita Anembanë


Artistë Të Ngjashëm:

Fatmira Breçani

Ema Qazimi

Alida Hisku

Violeta Zefi

Mimoza Mustafa

Eneda Tarifa

Gerta Heta

Monika Salihu

Olimpia Smajlaj

Fitnete Tuda


Tags: Liri Rasha, Lirie Rasha

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018