A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Liridona Qarri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  62
  • Vendlindja:
  • Suhareke 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Liridona Qarri është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Liridona Qarri nje kengetare e re ne moshe por jo edhe ne kenge. Kengetarja ne fjale eshte me prejardhje nga qyteza e Suharekes, por qe tash e shume vite jeton ne Prishtine duke mbaruar nje ser studimesh perveq muzikes qe e ka si profesion paresor te jetes se saj. Nder tjerash ajo ka realizuar shume kenge ne zhanrin popullor. Liridona Qarri ushtron profesionin si solo kengetare qysh ne moshen e femijerise. Më datë 18 Dhjetor 2016, Liridona Qar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Shqiponja Muhaxheri

Dona Janova

Ylmize Tafallari

Rifadije Graiqevci

Lule Bajra

Luljeta Shala

Adelina Pireva

Halide Piskala

Resmije Krasniqi

Nazmije Demolli


Tags: Liridona Qarri, Liridona Qorri

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018