A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  281
  • Vendlindja:
  • Korçë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Lori është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, popullore moderne dhe popullore dasmash. Loreta Kacka lindi ne nje qyteti i cili ka kenduar me se shumti dashurise, qyteti i serenatave, siç e quajne te gjithe. Fillimet e saja si kengetare i pati ne moshe shume te re.Qe ne moshen 5 vjeçare merr pjese ne Fest Femijesh, ne qytetin e Korçes, ku nderohet me çmimin e pare me kengen "Tring Zilja". Aktivizohet ne shume spektakle te tjera si show, Fest te tjera e per me teper edhe si interpretuese ne konkurse poezish. "Vajza topolake", e quani...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Potpuri 2018 (2018)

Sot Martohemi (2018)

Live 2016 (2016)

Bravo (2014)

Kalle Mjeshtër (2013)

Per Ty (2011)

Nuk Je Ti (2010)

Dua (2008)

Profiter Në Dashuri (2007)

Mendo..... (2004)


» Dërgo Një Këngë »

A E Di Sa Shume Te Dua
Kthehu Sonte
Shqiperia Nena Ime
Dridhet Zemra
E Ndjej Mungesen Tende
Nuk Mundem
Nje Takim
Veç I Imi
Bjondina
Neve Po Na Rrihet


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Enkelejda Arifi

Eliza Hoxha

Mimoza Mustafa

Miranda Hashani

Fikrije Lushaku

Diellza Kolgeci

Shqiponja Muhaxheri

Emine Toska

Lora Braha

Linda Morina


Tags: Lori, Loreta Kaçka, Loreta Kaqka, Loreta Kacka

Lori në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë