A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Luar
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 16 Dhjetor 1990
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
Këndon kryesisht: pop

Luar është këngëtare e njohur. Ajo dikur këndoi në bashkëpunim me Flori Mumajesin “Gjithmonë”. Një baladë e bukur e cila me sa duket mbeti e pavdekshme për shqiptarët, kjo mbasi edhe sot e kësaj dite, kënga vazhdon të dëgjohet dhe të pëlqehet. Prej shumë vitesh jeton në Berlin të Gjermanisë.

Në Nëntor 2007, Luar merr pjesë në Kënga Magjike 2007 me këngën "Nuk Te Njoh".

Në Maj 2008, Luar merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Film Premiere".

Më datë 19 Korrik 2012, Luar publikon videoklipin "Remember".

Më datë 23 Gusht 2012, Luar publikon videoklipin "Udhetim".

Pas një mungese relativisht të gjatë në tregun muzikor, Luar vendos t’i rikthehet sërish muzikës dhe në verën e vitit 2017, merr rrugën drejt Kosovës për të realizuar projektin e rikthimit të saj.

Më datë 17 Tetor 2017, Luar publikon videoklipin "Si Dje". Muzika e këngës u punua nga Cricket, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Luar.

Më datë 14 Gusht 2018, Luar publikon videoklipin "Mykonos".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Shto profile

të tjera


Më shumë artikuj nga Luar »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018