A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Luçie Miloti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  20
(1930-2006)  
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
BIOGRAFIA: Luçie Miloti është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore shkodrane. Luçie Miloti lindi më 11 maj 1930 në Shkodër, Shqipëri; vdiq më 15 maj 2006 në Tiranë, Shqipëri - këngëtare shqiptare. Luçie Miloti lindi në një familje me tradita muzikore. Rruga e saj artistike do të niste në Radion e Shkodrës dhe më pas do të angazhohej në shtëpinë e Kulturës të qytetit të Shkodrës, nën dirigjimin e Prenk Jakovës. Transferimi i familjes në vitin 1946 do ta afronte në jetën artistike kryeqytetase. Fillimisht emërohet si soli...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Drita Ukaj

Mukades Çanga

Shamsah

Diana Ruci

Enkelejda Qesku

Majlinda Dada

Habibe Ostreni (Bibe)

Persa

Ajkuna Anxhaku

Emmy


Tags: Luçie Miloti, Lucie Miloti,, Lucije Miloti

Krijo Një Kartolinë