A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Luiz Ejlli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  16
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Luiz Ejlli është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Luiz Ejlli në mes te vitit 1991 dhe 2002 ai mori pjesë në "Prenk Jakova" shkollën e mesme në Shkodër. Në vitin 1995, ai fitoi çmimin më të mirë në "Festivalin E Zerave Te Fëmijëve Kombëtar" në Shkodër. Në vitin 1998, ai mori pjesë si solist në "Chorus repertoarit Gold", në Shkodër. Në vitin 1999, ai ishte një solist (Tenori) në kor "Prenk Jakova" në Shkodër polifonik. Luiz erdhi në famë në Shqipëri, kur ai mori pjesë dhe fitoi versionin shqiptar ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrës në

Eurovision

Fitues i

Ethet E Së Premtes

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Kelly

Klejvis Saliaj

Vlashent Sata

Erik Lloshi

Erjon Korini

Berkan

Shpat Deda

Metiz

Neki Emra

Lintor Osmenaj


Tags: Luiz Ejlli, Luis Ejlli, Shkodra, Ethet

Krijo Një Kartolinë




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018