A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lule Bajra

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  32
  • Vendlindja:
  • Istog 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
BIOGRAFIA: Lule Bajra është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Filloi me këngën folklorike duke pasuar me atë popullore dhe zbavitëse. “Kam filluar me këngë folklorike, pastaj kam vazhduar me këngë popullore dhe zbavitëse. Jam shumë e kënaqur që adhuruesit e mi po e mirëpresin këngën time” ka thënë ajo. Kënga e cila ia hapi dyert e suksesit është “Tefik Çanga” e cila këngë u shpërblye para disa vitesh në festivalin “Kosovarja Këndon”. Më datë 7 Gusht 2012, Lule Bajra publikon videoklipin "Kisha Dashte"...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Shqiponja Muhaxheri

Adelina Pireva

Ylmize Tafallari

Besiana Veselaj

Dona Janova

Rifadije Graiqevci

Luljeta Shala

Kumrije Biba

Liridona Qarri

Sanije Doberlani


Tags: Lule Bajra

Krijo Një Kartolinë