A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lyrical Son

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  1013
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Lyrical Son është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Festim Arifi, i njohur më mirë me emrin Lyrical Son, është një reper kosovar shqiptar etnik nga kryeqyteti i Kosves, Prishtina. Ai është një nga më të suksesshmit nga hip hop artistët në Kosovë. Profesori i anglishtes ne shkollen fillore i shkroi ne fletore komentin: “Nice Lyrics, Festim" dhe ketu lindi ideja e emrit "Lyrical Son". Inspirimin per tekste FESTIMI i merr nga jeta e perditshme. Eksperienca e pare ne muzike vjen ne vitin 1993 me kenge...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i labelit

P.I.N.T

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Rapsodët N'rap T'sotit (2016)

Zimasamshevy (2013)

Për Inati T'njoni Tjetrit (2011)

Recept (2008)


» Dërgo Një Këngë »

Rruga Nclub
Mafia Shqip
Special
Mos Shko
Rock N Roll Star
Hey Girl
Hey Hey Hey
I Re Pishmon
A Thu Kush
Me Ta Pyl

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (3)


Artistë Të Ngjashëm:

Skivi

Getoar Selimi

Ledri Vula

Mc Kresha

BimBimma

Gold AG

Genc Prelvukaj (Gentz)

Cozman

Action Bronson

Unikkatil


Tags: Lyrical Son, Lirical Son, Lyricalson, Festimi

Lyrical Son në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018