A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Aga Hasan Aga


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  33

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/1995

1995-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Zani I Shpirtit Tim"

Këngë e albumit:

"Jeho Kenga Ime"


Aga hasan aga

Ku ka kane Aga Hasan aga
Poj con vjetat kah potur mahalla
Eshte zatek ne ciken potureshe
ja ka nis o me lue e me kesh
te dy bashk o e kane lidh nje bese
kur ti bojna ka 15 vjete
te dy bashk o keme me hy ne xhervdete
Ni shtrig plake oj i paske ngue
nanes ages shkoj e i ka kallxue

Nane ages ather cka po bane
ne begler nusen ja ka zane
ka ardh dita darsmen e kane boee
me tupana e me kengatare
me shyret nusen ja kane prue
hasan aga dhander sdon me shkue
daje e miqe me zore e ka cue
pse nuk flet age, nusja iu drejtue
a spo te dokem, apo cejz ste kame prue

Boll e mir o paske qellue
mej cike tjeter une jame besatue
Hasan age besen ki me majte
rogtareshe e jotja kame me u bae
me zi aga nleter e ka shkrue
sabah nanes nusen me ja cue
se per bese une jete ka me ndru
se kto krushi, xhemate me u marue
me tupanaa te vorret me mcue uuueee

Cika poturesh ne kame a cue
kto xhemat oj nan a jane tranue
me tupana xhenazen tuj cue
hasan aga oj bi jete ka ndrue
ather cika para u paska dale
ta shoh agen per mu jete ka dhane
nuk du agen nvorr vetem me lane
perskaj varet ia paskan marue
per mij vare lule kane lulzue


Ky tekst u dërgua nga Hanna   arsimdiber
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018