A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mak (Haki Misini)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 46 Vjeç
BIOGRAFIA: Mak (Haki Misini) është një grup artistësh i njohur. Rok grupi MAK u formua në vitin 1973 dhe si grup ka funksionuar deri në vitin 1978. Gjashtë anëtarët e këtij grupi ishin Haki Misini, Mehmet Tupella, Rexhep Ismajli-Bulli, Halil Bajraktari, Sedat Isufi dhe Xhevdet Gashi. Grupi “MAK”, konsiderohet pionier i rok muzikës kosovare dhe ka merita të mëdha për popullarizimin e rok muzikës në vend. Haki Misini, është i vrarë nga forcat serbe gjatë luftës në Kosovë dhe Mehmet Tupella konsiderohet ende ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Avi Enigma

Grupi ARB

Korgelt

Night Rappers

Da LIGS

Ligji Rruges

WNC

Asgje Sikur Dielli

Grupi Mjellma

Tempulli G


Tags: Mak, Haki Misini, M.A.K

Krijo Një Kartolinë