A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Manca Špik & Isaac Palma

Oba ➡ Te Dy

 Sllovenisht ➡  Shqip
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Sero Threedots


Oba

Kako naj znova začnem,
če v meni še gori?
Kako navadim naj se,
da te že leto ni?

Ne znam in nočem tega,
še vedno upam da
prideš morda še kdaj tja,
kjer skupaj sva bila.

Stiskam v pest dlani,
kot si takrat jih ti.

Morda pa skozi leta
spet na istem se mestu obja me va in pesem bo odpeta
spet le za naju dva.

Morda pa skozi leta
nekoč se najdeva
Oba verjameva, oba še upava
morda le sanjava
Oba verjameva, oba še upava
oba še ljubiva

Prebijam se skozi dan
in mi nekako gre,
a ko spet pade večer,
še vedno stisne me.
premalo je vseh besed,
ki bi ti opisale,
da nočem sama živet,
brez tebe mi ne gre.

Stiskam v pest dlani,
kot si takrat jih ti.

Morda pa skozi leta
spet na istem se mestu obja me va
in pesem bo odpeta
spet le za naju dva.

Morda pa skozi leta
nekoč se najdeva
Oba verjameva, oba še upava
oba še ljubiva

Mi amor
Entiendo pero es asi,
espero que algun dia vuelvas a mi.

Morda pa skozi leta
spet na istem se mestu obja me va
in pesem bo odpeta
spet le za naju dva.

Morda pa skozi leta
nekoč se najdeva
Oba verjameva, oba še upava
oba še ljubiva


Te Dy

Si te filloj perseri,
nese ende mua me djeg ?
Si mund te mesohem
se viti ka ikur?

Nuk di dhe nuk e dua kete
ende shpresoj po
qe mund te vish prape
ku ne ishim bashke

Une shtrydh ne grusht te palmave
Sikur te ishe aty

Ndoshta gjate viteve
Perseri ne te njejtin vend
dhe kenga do te anulohet
perseri vetem na te dy

Ndoshta gjate viteve
do te shihemi najhere
te dy besojme, te dy shpresojme
ndoshta vetem enderrojme
Te dy besojme, te dy shpresojme
Te dy duhemi

Po kaloj diten
dhe nuk me shkon
dhe kur mbremja vie perseri
ende me bllokon mua
ka dhe pak fjale tjera
qe cilat do te pershkruashin ty
ne cilen nuk dua te jetoj vetem
pa ty nuk mund te jetoj


Une shtrydh ne grusht te palmave
Sikur te ishe aty

Ndoshta gjate viteve
Perseri ne te njejtin vend
dhe kenga do te anulohet
perseri vetem na te dy

Ndoshta gjate viteve
do te shihemi najhere
te dy besojme, te dy shpresojme
ndoshta vetem enderrojme
Te dy besojme, te dy shpresojme
Te dy duhemi

Dashuria ime
Te kuptoj pse je keshtu
pres qe nje dite te kthehesh te une

ref .

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018