A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Marigona

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
BIOGRAFIA: Marigona është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Marigona është një grup muzikor nga Kosova themeluar në vitin 1991 nga Faton Kurteshi në qytetin e Mitrovicës. Vokalist i grupit është Vullnet Sefaja po ashtu nga Mitrovica. Anëtarët e grupit janë ndërruar disa herë, por Vullnet Sefaja ka qenë pjesë e grupit që nga fillimi. Është një ndër grupet më të suksesshme në trojet shqiptare. Kanë marr pjesë në shumë festivale, dhe vlen të veçohet çmimi i parë në vitin 2002 në festivalin "Showfest" me k...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Ilir Tolaj

Ish-Anëtar i grupit

Vullnet Sefaja

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Bam

Shekulli I Dreqit

Gurra E Picarit

Blla Blla Blla

Vellezerit Haliti

Kthjellu

Da LIGS

Ligji Rruges

WNC

Tempulli G


Tags: Marigona, Vullnet Sefaja, Ilir Tolaj

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2019