A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Marigona Jelliqi - Violina  (Feat. Gentz)


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

06/10/2015

2015-10-06T20:13:30

Featuring

Genc PrelvukajKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Violina" kënduar nga Marigona Jelliqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Marigona Jelliqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mr.Trimi - Violina

Kobra: Intro
Yeaa for life e nuk ka interesant se ku mu shpreh njeri interesant o me dit se qysh mu shpreh e yo my shqipe Mr.Trimi

Refren 1x: Kobra
Senet qe i tham ktu sun i tham n'bin /
Fuqia vje n'rim kur shprehna n'Violin /
Qdo gja keqkuptohet kur e verteta del /
Njeri a e ke pa nuk ka kulm pa temel /

Verse 1: Mr.Trimi
Pom vesin pse rep une boj pse po reagoj /
Trunin e musht e shprazi jo se n'garkoj /
Hapin tem e boj tanin e bllokoj ta demostroj
So ky demo lloj kur un Profesionalizoj
Merrni spoj edhe pa kablla t'lidhne /
Rryma perqoj per qit arsyje po ki dridhje /
St'fol lirika bjen pika ruju se xhixha /
Un si foli muzikes mu vet pom fol muzika /
Ritmika kur em hec o tu pjek kjo esenc /
Ti sdihet a pshton si pacienti n'emergjenc /
Nese je i vet dishem at her maju i fuqishem /
Se zidat gervishen kur menimet em'prishen /
Pa n'gishem habitshem jam i perditshem /
N'rim lidhshem edhe per ju anywas i bindshem /
In my way jam i gjindesh qit gjuh e foli /
Mu kurr sem perzihet roli se sjam kurr far AKTORI /

Refren 2x: Kobra
Senet qe i tham ktu sun i tham n'bin /
Fuqia vje n'rim kur shprehna n'Violin /
Qdo gja keqkuptohet kur e verteta del /
Njeri a e ke pa nuk ka kulm pa temel /

Verse 2: Mr.Trimi
U kthy terapija fuqia du mi hek do t'kqia /
Se t'keqen e kam n'men e menen sma merr qetsia /
Je tu qpurdh me ni dhom dhomi n'tok tjetren on /
Nese nina shum i ron peshoj leht di me thon /
Jom tu than vendosna e qarmatosna n'mllef /
Mos harro se edhe ti je puntor i tjetrit o shef /
Projektit jam kap me rima n'qaf po t'bina /
Sa do mir mu kan apet mren keq nina /
Qeshtu e tilla jo nuk kfillna se kfillt jom /
E ti qa karin po shkrun kur pe di qe spo ta don /
Ti po blunki shum inat mren e sun shun /
Po thu se je i fort po na sen skuptum /
Qe kjo pun ti sem pelqen po prap nuk t'shaj /
E ti krahasom me cilin po me as njanin s'perngjaj /
Inat smaj n'repera se muziken e kam HOBBI /
Tash e nali Mikrofonin e nisja fol ti / Biliq

Refren 2x: Kobra
Senet qe i tham ktu sun i tham n'bin /
Fuqia vje n'rim kur shprehna n'Violin /
Qdo gja keqkuptohet kur e verteta del /
Njeri a e ke pa nuk ka kulm pa temel /

Ritfolk - Violina

Ajo e donte më shumë
se çdo gjë në këtë bot
Për të ish magjia
mbi humnerën e plot
Me të vraponte
rrugëve nën shi
Bashkë kishin qarë që fëmijë
Dhe kur të dyja luanin
kur të dyja vallëzonin
Ajo dhe vjolina e saj
në mendjet tona
kan qënë çdo natë

Mbaj mënd se një dit vetëm ish
Krahapur drejt një përqafimi u nis
Vjolina në dorën e saj më nuk ish
Dhe vajza tashmë kish humbur
në krahët e tij

Vjolina nga larg vajtonte
por ajo dot më se dëgjonte
U nisëm dhe me vete thamë
Ka rënë në dashuri për herë të parë

Vjolina nga larg vajtonte
por ajo dot më se dëgjonte
U nisëm dhe me vete thamë
Ka rënë në dashuri për herë të parë