A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Marjeta Billo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Lushnje 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
BIOGRAFIA: Marjeta Billo është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Marjeta Billo eshte kengetare e zhanrit muzikes klasike, jazz, blues, country dhe pop-rock. Marjeta Billo eshte pjesmarrese ne shume aktivitete muzikore. Ajo ka kryer studimet e muzikes ne liceun artistik te Tiranes "Jordan Misja". Në vitin 2008, Marjeta Billo merr pjesë në Ethet E Së Premtes 4. Në Dhjetor 2008, Marjeta Billo merr pjesë në Festivali i 47-të në RTSH me këngën "Era E Tokes", në bashkëpunim me Neritan Licaj. Në Maj 2010, Ma...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Ethet E Së Premtes

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Kamela Islamaj

Lili Gjidodaj

Erga Halilaj

Barbana

Adalena Seferi

Olta Boka

Jonida Vokshi

Rezarta Smaja

Sabina Dana

Çiljeta


Tags: Marjeta Billo, Marjeta Bilo, Marieta Billo, Ethet

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018