A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Maya & Fatmira Brecani - Kenga Jone


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente nga Fansat

1 🔥🔥

30/06/2018

2018-06-30T17:58:26

Më Shumë Nga

Fatmira Breçani

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Adrian Hila

Video Produksioni:

Chill ProNa vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Kenga Jone" kënduar nga Maya & Fatmira Brecani.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Kenga Jone".
Videoklipi nga Maya & Fatmira Brecani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Votra - Kenga Jone

Drite e vetme ti me je
Ne mengjesin e perkedhelur
Syte me mire mos ti kerkoj
Kujtimet tona i kam mbledhur

Druaj ty mos te lendoj
S’dua me te te humbas
Dy tri vargje ti kam sjellur
Per ty kengen e therras

Pike e shiut e venitur
Ti cdo gje sikur freskon
Fytyren tende te paprekur
Edhe hija e lendon

Mentor Kurtishi - Kenga Jone

hej hej
moj rini
kjo daulle
bjen per ty

sado larg
zemrat me shku
kanga jon
ka me i bashku

ref
o a ka zemer o
qe safrohet
o kanga jon
more kur kendohet

o a ka shpirt o
qe zvallzon
me kangen ton
or kur e ndegjon.

Hej hej
kno me qef
se per ne
po bjen ky def

her nvendlindje
her ngurbet
kanga jon
nuk ju len vet

REF 2x

o a ka zemr o
qe safrohet
o kanga jon
more kur kendohet

o a ka shpirt o
qe svallzon
me kangen ton
or kur e ndegjon.
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018