A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Mecan Kashari & Pamela Thellipi - Margaritari I Myzeqese


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

28/02/2014

2014-02-28T16:56:35

Më Shumë Nga

Pamela Thellipi


Manastir je bukuria
ku bekohet miresi
te ka stoli Shqiperia
se ti je nje mrekulli

Perreth lulet me arome
n'Ardenice nje sherbese
si qershia permbi torte
mu ne mes te myzeqese

Refreni:
Hapur porta pret dasmore
Skenderbeu me kal te bardhe
me Doniken lulebore
ndriti nurin myzeqar

Te kjo bukuri e rralle
te kjo perralle e vertete
e shikon mbetesh pa fjale
ve kurore dhe zoti vete

Erdhi e vuri kurore
Gjergj Kastriot Skenderbeu
nga sevdaja per dasmore
plote me lule u mbush dheu

Refreni:
Hapur porta pret dasmore
Skenderbeu me kal te bardhe
me Doniken lulebore
ndriti nurin myzeqar