A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  1287
  • Vendlindja:
  • Deqan 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Meda është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Mehedin Përgjeqaj u lind në Hajvali të Prishtinës. I ati i tij Hasani, rrjedh nga një familje e Lumbardhit të Deqanit. Pasi Hasani kreu shkollimin në Prishtinë, u punësua në Minjerën e Kishnicës dhe iu nda një banesë në Hajvali, ku Hasani disa kohë veproi dhe jetoj në Hajvali. Ai ka tre fëmijë dy djem edhe një vajzë. Këngën e kanë traditë të përcjellur brez pas brezi: Ka kënduar babai i Hasanit (gjyshi i Medes), ka kënduar dhe ka qenë këngëtar i ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

3 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

A Jena (2019)

Meda Me Balada (2018)

Njo Po Njo (2018)

N'extrem (2017)

Hitet Nga Meda (2017)

Kot E Ke (2016)

Hallall (2015)

Princeshë (2014)

Per Ju (2013)

Llokum (2013)


» Dërgo Një Këngë »


Përkthime (28)


Artistë Të Ngjashëm:

Gazmend Rama (Gazi)

Dr. Flori

Adem Ramadani

Olen Cesari

Getoar Selimi

Genc Prelvukaj

2po2

Action Bronson

Blero

Labinot Tahiri (Labi)


Tags: Meda, Mehedin Pergjeçaj, Mehedin Pergjeqaj, Mehedin Pergjecaj

Meda në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë