A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Meda

Ah Dashni E Vjeter ➡ Ah Alte Liebe

 Shqip ➡  Gjermanisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Krenareotr


Ah Dashni E Vjeter

U largova u largova
Po me zemër kurr s'të harrova.

Ref:2 x
Ah dashni, dashni e vjetër
S't kisha lan n'dor dikujt tjetër
Edhe pse te lash dikur
Me t'harru nuk munda kurr

Ende zemra m,therr per ty
malli m`djeg per ata sy

Ref:5 x
Ah dashni, dashni e vjetër
S'te kisha lan n'dorë dikujt tjetër
Edhe pse te lash dikur
Me t'harru nuk munda kurr


Ah Alte Liebe

Ich entfernte mich .. ich entfernte mich
aber mit dem Herzen vergas ich dich nie


Ref: 2x
ah Liebe, alte Liebe
Ich wollte dich nicht in andere Hände lassen,
auch wenn ich das irgendwann tat
vergessen kann ich dich nie.Immer noch sticht mein Herz wegen dir,
die Sehnsucht nach deinen Augen verbrennt mich.
(Albanisches 'Sprichwort')

Ref: 5x
ah Liebe, alte Liebe
Ich wollte dich nicht in andere Hände lassen,
auch wenn ich das irgendwann tat
vergessen kann ich dich nie.

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018