A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Meda

Vdis ➡ Die

 Shqip ➡  Anglisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Balkaneuro


Vdis

Ti zgjohesh nga gjumi
tuj mendu per mu
dhe prap mirmengjesi
tjeter kujt i thu
si shum net te tjera
mbrem ke qar me lot
qka kan zemrat
njerzit e din veq nje zot

ref.
vdis o vdis vdis
e mos fal puthje pa dashni
se ma mir është zemra me u ban hi
ma mir është me ik nga kjo bot plot me rrena
se me than qka sta thot zemra

2.
Nata vjen ngada
l I mbyll syt e tu
prap naten e mir
tjeter kujt I thu
edhe sonte endrra
na bashkon n'ket bot
neser ku do t'jemi
e di veq nje zot

ref.
vdis o vdis vdis
e mos fal puthje pa dashni
se ma mir është zemra me u ba hi
ma mir është me ik nga kjo bot plot me rrena
se me than qka sta thot zemra...

Vdis O Vdiss...


Die

You wake up thinking of me

And still to who else do you good morning to?

Like many other nights and evenings you have cried

What do the hearts of others withhold only one God knows

Die oh die, die and don't give kisses without love

'cuz it is much better for the heart to become a shadow

It's much better to leave from this world full of lies

'cuz they told me what the heart doesn't tell you

The night comes slowly, i close your eyes

Still, who else do you say goodnight to

Also tonight, a dream unites us in this world

Where we will be tomorrow, only one God knows

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018