A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Meda

Eja Si Pranvera ➡ Come As The Spring Does

 Shqip ➡  Anglisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Tweet


Eja Si Pranvera

Prita prita me lodhi vetmia
kam durua sa malet e bor
veq te te sho edhe nijhere
edhe nijhere ta shtrengoj at dore
kur te kam pa heren e par
meta shuar derin ne mengjes
smund te largoj nga syt e mi
fytyren tonde si lule me ves
eja eja si pranvera
trandafil po e vjen erra
fund te botes me ty shkoj
per ty jetoj

eja eja si pranvera
trandafil po e vjen erra
fund te botes me ty shkoj
per ty jetoj

prita prita me lodhi vetmia
kam durua sa malet e bor
veq te te sho edhe nijhere
edhe nijhere ta shtrengoj at dore
dikush me tha se ti dot vije
prita si shkembi malen e detit
kur ti me erdhe duke buthqeshur
tash se mu hapen dyret e shenedit

eja eja si pranvera
trandafil po e vjen erra
fund te botes me ty shkoj
per ty jetoj


Come As The Spring Does

I waited and waited, I got tired of loneliness.
I've beared as much as mountains with snow
Only to see you one more time
One more time to hold your hand
When i saw you for the first time
I couldn't sleep until the morning
Can't take away your sight of my eyes
Your face like a flower with dew
Come, come as the spring does
You smell like a rose (trendafil po t'vjen era)
I'd go to the end of the world with you (n'fund te botes me ty shkoj)
I live for you

Come, come as the spring does
You smell like rose
I would go to the end of the world with you
I live for you

Someone told me you would come
I waited like a shore cliff for the wave

When you came smiling
I thought that the door to the paradise opened. (Thash se mu hapen dyert e gjehnetit)

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018