Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • teksteshqip.al

Ju lutemi qe perkthimi te jete sa me i sakte dhe pa perdorur Google Translate.

Faleminderit per kohen tuaj.

Meda - "Bixhozi"

Teksti origjinal i kenges

Pse qan toka, pse qan qielli,
Pse po lind e spo ngroh dielli?
Pse ni nane ka mbet ne rruge,
Pse i kan mbet o fmijt pa buk?

Qka me i than vajzes se shkrete,
Baben gjall, pa bab ka mbet
Qka me i than djalit fatziut,
I Thojn biri i bixhozgjiut!

Na ke lan pa shpi pa nder,
Sna troket ma kush ne der
Na ke lan ne rruge tuj qaa,
Loti i fmijve ka meee t'vra

Na ke lan pa shpi pa nder,
Sna troket ma kush ne der
Na ke lan ne rruge tuj qa,
Loti i fmijve ka me t'vra o ka me t'vra.

Ne na humbe, vet s'fitove,
Kurr familjen nuk e gezove.
Na i ke vra gjithmone buzeqeshjen,
Na ke ba mos me dasht jeten.

Bab u bane po bab s'mbete,
Veq bixhozit asgja s'deshte.
Zoti i shpis s'mundesh me u quujt,
Kur nuk mundesh shpin me e ruujt...!

Na ke lan pa shpi pa nder,
Sna troket ma kush ne der
Na ke lan ne rruge tuj qaa,
Loti i fmijve ka meee t'vra

Na ke lan pa shpi pa nder,
Sna troket ma kush ne der
Na ke lan ne rruge tuj qaa,
Loti i fmijve ka mee t'vra oo ka me t'vraa
Titulli i perkthyer:


Gjuha Origjinale e Kenges (Kerkohet)

Gjuha e Perkthimit: (Kerkohet)


Teksti i perkthyer:


(Mund të lihet bosh)teksteshqip.al © 2007 - 2018