A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • M
  • Meda
  • Vellezerit Haradinaj

Meda - Vellezerit Haradinaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  69

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/02/2013

2013-02-01T17:06:18

Orkestrimi:

Burim Krasniqi

Video Produksioni:

Pulla


Erdh pranvera prap n'kto troje,
n'troje te Dardanise
bijt ma t'mir po i bejn roje
deshmort e liris
E kan sjell ngrotsin e diellit
per kopshte e lendina
trim Luani dhe Shkelzeni
vellezrit Haradinaj

REF:
Rreze t'arta ne gjith Kosoven
bin pranveren ne Deqan
diell e han shtrit ket dhe
kendohet kenga nuk pushon

(2X)
se Luani dhe Shkelzeni
jan ba diell, jan ba han
drit bajn mbi gllogjan

Jo nuk ulet Luan trimi
n'kam lufton perher
me gjak tem do ti ujis thot
lulet ne pranver
Mir po i shkrep Shkelzenit pushka
kanges tu ia than
vesh me drit malet e fushat
po i thrret diell e han

REF:
Rreze t'arta ne gjith Kosoven
bin pranveren ne Deqan
diell e han shtrit ket dhe
kendohet kenga nuk pushon

(2X)
se Luani dhe Shkelzeni
jan ba diell, jan ba han
drit bajn mbi gllogjan


Ky tekst u dërgua nga  Miraa   AkRePi   luleesma
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018