A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Meda - Shqiperia


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  118

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

04/07/2012

2012-07-04T18:55:19

Moj Shqipëri, ti qofsh e gëzume,
sa e mirë je e bashkume,
një qind vjet ishe e ndame,
s'jetunë bashkë fëmijtë e një nënë.

O sa mirë më qenë Shqipëtar,
kur jemi bashkë jemi krenar,
në Prishtinë, Shkup e Tiranë,
e këndojmë të gjithë një këngë.

Shipëria, Shqipëria,
Shipëria, Shqipëria.

Moj Shqipëri me plis të bardhë,
shtatë milion s'jetojmë të ndarë,
s'ndahen zemrat me kufi,
për gjithmonë do të jemi një.

O sa mirë më qenë Shqipëtar,
kur jemi bashkë jemi krenar,
në Prishtinë, Shkup e Tiranë,
e këndojmë të gjithë një këngë.

Shipëria, Shqipëria,
Shipëria, Shqipëria.

O sa mirë më qenë Shqipëtar,
kur jemi bashkë jemi krenar,
në Prishtinë, Shkup e Tiranë,
e këndojmë të gjithë një këngë.

O sa mirë më qenë Shqipëtar,
kur jemi bashkë jemi krenar,
në Prishtinë, Shkup e Tiranë,
e këndojmë të gjithë një këngë.

Shipëria, Shqipëria,
Shipëria, Shqipëria.


Ky tekst u dërgua nga Qendresa
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018