A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • M
  • Meda
  • Kenge Per Deshmoret

Audio

Video Link

Meda - Kenge Per Deshmoret


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  17

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

06/06/2016

2016-06-06T20:50:39

Këngë e albumit:

"Kot E Ke"


A Mundet sot zemra mos me u ndi e gjalle
A mundet sot loti nga syte mos me dal
Malli per deshmoret po e copton gurin
Qohu Nena Aze sot puthe flamurin.

Ref.
Naten bahesh hane diten bahesh diell
Deshmore ne toke deshmore ne qiell
Sofra jote e madhe per tetan ka buke
Na ke rrit per paqe oo na ke rrit per lufte.

Ende gjalle na mban buka e sofres te madhe
Sot kane ardhur djemt e ushtrise çlirimtare
Lulja ma e bukur e kesaj stine qeli
E bashke me pranveren ka ardhe Myrte Zeneli.

Ref.
Naten bahesh hane diten bahesh diell
Deshmore ne toke deshmore ne qiell
Sofra jote e madhe per tetan ka buke
Na ke rrit per paqe oo na ke rrit per lufte.

Sot Gani Brahimaj shtron rrugen me shkronja
Ne balle t'Naser Brahimaj ban folene shqiponja
Sot ne Jabllanice edhe nga çdo ane
Buka jote Nane na bashkon tetan.

Ref.
Naten bahesh hane diten bahesh diell
Deshmore ne toke deshmore ne qiell
Sofra jote e madhe per tetan ka buke
Na ke rrit per paqe oo na ke rrit per lufte.


Ky tekst u dërgua nga Vlonjat Dvorani
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018