A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mentor Kurtishi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  526
  • Vendlindja:
  • Kumanovë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Mentor Kurtishi është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Mentor Kurtishi ka lindur ne Kumanovë. Shkollen fillore e kreu ne Kumanove. Qe i vogel ishte i pasionuar pas muzikes. Tani jeton dhe vepron ne Prishtine. Ai eshte nje nga kengetaret me te kerkuar popullor jo vetem ne Kosove, Shqiperi e Maqedoni por edhe ne diaspore dhe kudo qe ka Shqipetare. Nje nga kengetaret me te kerkuar gjate gjite vitit por vecanderisht per festa kombetare. Mentori jeton ne Zvicer nder vite dhe eshte resident i atij shteti p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Bojna Selfie (2016)

Zjarr (2015)

E Pranoj Çdo Kusht (2014)

Pse (2013)

Like (2012)

Mendjemadhësia (2011)

Fati I Zi (2010)

Vuj Vuj (2009)

Syni Jem (2008)

Ah, Sa Të Besova (2007)


» Dërgo Një Këngë »

Pasha Zotin
Syni Jem
Zjarr
Qelim Shishe
Dashni N'zemër
Bojna Selfie
Dashni E Vjeter
Moj Tradhtare
Zemer Zemer
Ti


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Sefë Duraj

Adem Ramadani

Ermal Mamaqi

Naim Krasniqi

Ardit Gjebrea

Olen Cesari

Aleksandër Gjoka

Avni Mula

D.U.D.A.

Luan Zhegu


Tags: Mentor Kurtishi, Metor Kurtishi

Mentor Kurtishi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë