A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mera Zymeri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  83
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Mera Zymeri është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore vajtuese. Mera Zymeri-Kabashi është një këngëtare me prejardhje nga Kosova, por e lindur dhe e rritur në Gjermani. Ajo ka shumë talent për të kënduar këngën e mirëfilltë shqipe, gjë që e bën që ajo ti qëndrojë besnike kësaj kënge. Këndon në skenat mbarëshqiptare që nga vitet '90, ku prezantohet kryesisht me këngë kushtuar gurbetit, e trimërisë shqiptare. Ka edituar shumë albume dhe një numër të konsiderueshëm këngësh. Ka bashkëpunuar me kompozitorë të shqu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Profili

Twitter

Faqja

Zyrtare

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtare

Zemrat Tona Dojn Dashni (2014)

Live Per Ju (2013)

Jackpot (2011)

Shah Mat (2010)

Dashnia Na Bashkon (2009)

çika E Haxhisë (2008)

Rinia E Kosovës (2007)

Kalle Kalle Moj Rini (2006)

Shiu I Prishtinës (2005)

Kur Ka Dasëm Shqiptaria (1995)


» Dërgo Një Këngë »

Ora E Historise
Pavarsia
Hajde More Djalo
Çka Ka Zogu
Hala Hala
A Ke Zemer
Rinia E Kosovës
We Like It
Per Shqiptari
Jackpot


Artistë Të Ngjashëm:

Valentina Bajraktari

Nada Gjyriqi

Anduena Tahiri

Luljeta Krasniqi

Ilire Marevci

Artesa Retkoceri

Jeta Abazaga

Arta Lala

Vanessa Krasniqi

Dafina Kastrati (Gjermani)


Tags: Mera Zymeri, Mera Zyberi, Mera Kabashi

Krijo Një Kartolinë