A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Miga Hysi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
  • Vendlindja:
  • Durres 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Miga Hysi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Një nga këngëtaret më të mira Durrsake e cila me zërin e saj të këndshëm ka kënduar në disa festivale të këngës në Durrës, me Ansamblin e Këngës Popullore, në Pallatin Rinia dhe më Estradën Profesioniste. Ka bashkëpunime të shumta me kompozitorë të ndryshëm. Sot këndon me sukses në Gjermani dhe nuk pushon së regjistruara këngë bukura. Në Dhjetor 1983, Miga Hysi merr pjesë në Festivali i 22-të në RTSH me këngën "Vatra E Gjithë Shqipërisë". N...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Elida Shehu

Bruna Sota Hoxha

Rozeta Doraci

Morena Reka

Ema Qazimi

Lindita Theodhori

Justina Aliaj

Zeliha Sina

Alida Hisku

Nertila Koka


Tags: Miga Hysi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018