A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Migena Rinxhi
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 20 Maj 1995
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  16
Këndon kryesisht: pop popullore moderne

Migena Rinxhi është këngëtare. Migena eshte nje kengetare e pelqyer ne diaspore, po ashtu dhe ne Shqiperi. Ajo ka filluar te kendoje qe ne moshen 15 vjece sepse e ka patur gjthmone pasion kendimin.

Më datë 29 Dhjetor 2016, Migena Rinxhi publikon videoklipin "Te Kam Perjete". Muzika e këngës u punua nga Edi Balili, teksti u shkrua nga Armand Trebicka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Edi Balili. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 14 Nëntor 2017, Migena Rinxhi publikon videoklipin "Zjarr E Bojna". Teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga Jehona.

Më datë 2 Tetor 2018, Migena Rinxhi publikon videoklipin "Era E Parfumit". Teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga Chill Pro.

Në vitin 2019, Migena Rinxhi publikon albumin "Era E Parfumit".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera