A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • Gusmar (Kurvelesh) 
  • Mosha:
  • 58 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Mihal Gjergji është një shkrimtar i njohur. Ai është diplomuar për shkencat ekonomike. Ka publikuar analiza të shumta kritike për autorë të mirënjohur shqiptarë, poetë, prozatorë dhe historianë. Ka botuar: “Psherëtimat e shpirtit” –poezi, 2008 “Gjakprishurit” - poezi, 2008 Libat e mësipërm janë publikuar brënda vëllimit “Shpresa të thinjura”, Tiranë 2008 “Ngjyrat e mendimit” - kritikë, 2010 “Mjerimi i tiranisë” - kritikë, 2015 “Udhë të këputura” - poezi, 2015 Dy librat e fundit janë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Xhevahir Cirongu

Teodor Keko

Fatmir Terziu

Ferdinand Laholli

Ardi Omeri

Viktor Canosinaj

Odise Gremo

Mehmet Bislimi

Abdullah Konoshevci

Brahim Avdyli


Tags: Mihal Gjergji

Krijo Një Kartolinë