A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Miley Cyrus

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  32
  • Vendlindja:
  • Nashville 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Miley Cyrus është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Miley Ray Cyrus (në lindje emruar si Destiny Hope Cyrus), është aktore, këngëtare dhe tekste shkruese amerikane. Ajo është e njohur për rolin e saj në serialin amerikan Hannah Montana s dhe nga i ati saj Billy Ray Cyrus i cili gjithashtu është aktor dhe këngëtar i njohur amerikan. Cyrus ka lindur në Nashville, Tennessee. Ajo është vajza e Leticia "Tish" (Finley) dhe e këngëtarit country Billy Ray Cyrus. Ajo ka dy vëllezër nga babai, Christophe...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Ariana Grande

Selena Gomez

Demi Lovato

Taylor Swift

Adele

Jessie J

Kat Dahlia

Jordin Sparks

Vanessa Hudgens

Rihanna


Tags: Miley Cyrus, Hannah Montana

Krijo Një Kartolinë