A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mimoza Mustafa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  757
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 43 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Mimoza Mustafa është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Mimoza ka dy femije: Rozafen dhe Bojkenin. Mimoza hyri ne boten e muzikes ne vitet 1995-1996 dhe qe atehere editoi disa albume te cilat u pelqyen mjaft nga ana e publikut. Prej fillimit Mimoza ka patur nje qendrim te bukur ne skene dhe nje elegance qe rrembente zemrat e publikut. Ne fillim u prezantua si beqare, por me pas u martua me kengetarin e mirenjohur kosovar Shkumbin Kryeziun, i cili ne ate kohe ishte kengetar i popullarizuar dhe njekohes...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Bashkëshorte e

Shkumbin Kryeziut

Shto profile

zyrtare

Pa Koment (2006)

Sadist (2004)

Terri Me Kafshon (2002)


» Dërgo Një Këngë »

Trenat Pa Binare
Papafingo
Pa Koment
Merrma Enderren


Artistë Të Ngjashëm:

Eliza Hoxha

Diellza Kolgeci

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Inis Gjoni

Rovena Dilo

Lora Braha

Fikrije Lushaku

Shqiponja Muhaxheri

Linda Morina

Emine Toska


Tags: Mimoza Mustafa

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018