A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Morena Reka - Puthme Qe Te Na Besojne


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

06/05/2013

2013-05-06T15:55:00

Muzika:

Vladimir Kotani

Teksti:

Arben Duka


Pse me rri o djale i zemeruar
syte e vrenjtur nga meria
ne mes zemres se permalluar
dikur qeshte dashuria

Neper syte e tu syte e shkruar
cka qe nxin qerpik i rene
Me thuaj valle kush na ka ngateruar
thuam se cte kane thene

Puthme prap me mall e deshire
puthme se sdo te na besojne
Le te celin perjete anes buzes se nxehtre
mijra flete

Lulet yjet pa pritur celen
dallendyshet ne sythe u derdhen
Largove rete largove dhe eren
dhe perseri ti e solle pranveren

Sjell kaltersi ti ne syte e tua
se rete pranvera jo nuk i do
Me fal veshtrimin e dashuruar
ne vend te jose me thuaj nje po

Sjell kaltersi ti ne syte e tua
se rete pranvera jo nuk i do
Me fal veshtrimin e dashuruar
mes mijra fjalesh me thuaj vec po


Ky tekst u dërgua nga Alma BezhaniKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018