A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Motrat Bushi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  29
BIOGRAFIA: Motrat Bushi është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Motrat më të famshme të zgjedhjeve të fundit lokale, u bënë të njohura në gjithë vendin, duke i thur vargje kandidatit të AAK-së për kryetar të Gjakovës, Pal Lekaj. Pasi fama e tyre, doli edhe jashtë kësaj komune, ato kanë vendosur t’u këndojnë emrave me të cilët lidhet historia e vërtetë e Kosovës, siç është Adem Jashari e Ibrahim Rugova. Më datë 10 Mars 2012, Motrat Bushi publikojnë videoklipin "Kthehu Kthehu Zemer Ti". Më datë 14 Shkurt ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Edmonda Bushi

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Motrat Duhani

Motrat Shala

Vellezerit Aliu

Motrat Hoxha

Asgje Sikur Dielli

Korgelt

Grupi Mjellma

Ligji Rruges

WNC

Kthjellu


Tags: Motrat Bushi, Ermina Bushi, Edmonda Bushi, Leonora Bushi

Motrat Bushi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë